W ostatnich tygodniach nasza kancelaria odniosła kolejny znaczący sukces w sprawie przeciwko jednemu z czołowych banków w Polsce – PKO BP. Sprawa dotyczyła roszczeń banku o tak zwane wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. Sąd Okręgowy w Katowicach postanowił umorzyć postępowanie z powództwa Banku PKO SA i zasądzić na rzecz naszego Klienta koszty procesu wysokości 10.817,00 zł.

Wadliwa konstrukcja umowy kredytu frankowego Własny Kąt powoduje , że nieważność umowy winna być swojego rodzaju karą za wszystkie niezgodne z prawem zachowania banku na etapie zawierania umowy, po jej zawarciu i związane z treścią wzorca umowy. Nieważność umowy i tym samym brak wynagrodzenia banku wynikającego z umowy nie może prowadzić jednocześnie do wynagrodzenia banku związanego z tym samym bezprawnym zachowaniem się przez bank.

Polskie sądy jednoznacznie traktują roszczenia banków o tak zwane korzystanie z kapitału za bezzasadne oraz niemające oparcia ani w polskich, ani w unijnych przepisach. W przypadku otrzymania takiego pozwu należy jak najszybciej skontaktować się z kancelarią specjalizującą się w prawie bankowym.

Dowiedz się więcej!

Umów się na darmową i niezobowiązującą rozmowę z adwokatem z Katowic – specjalistą w zakresie spraw frankowych.
franki.katowice.pl © 2022  CREATED BY CODE-ONE